Rodzaje staników – jak dobrać je na różne okazje

Biustonosz to najbardziej skomplikowana część garderoby. Niby prosty powszechnie stosowany element bielizny, ale tak naprawdę jego uszycie wymaga czasu i uwagi. Składa się on z wielu części, wszystkie muszą być dobrej jakości, odpowiednio połączone. To jest sekret dobrego biustonosza. Jednak nie jest tak, że drogi, dobry gatunkowo biustonosz w danym modelu będzie idealnie pasował na każdą panią, noszącą dany rozmiar. Tutaj także inne uwarunkowania się bierze pod uwagę, nie tylko obwód i rozmiar miseczki, choć te są najważniejsze i podstawowe. By biustonosz był maksymalnie wygodny, ważny jest także rozstaw miseczek i szerokość mostka – czyli trzeba zawsze dokładnie taki biustonosz przymierzyć i też na te aspekty zwrócić uwagę, bo piersi różnią się nie tylko wielkością, ale też ułożeniem. Warto pamiętać, że miseczka musi obejmować także rejon pod pachą – to jest jednej z najważniejszych wyznaczników dobrej gatunkowo bielizny. Na ogół tanie staniki bazarowe nie mogą się tym poszczycić, są po prostu źle uformowane. Ważny jest także rozstaw ramiączek. Trzeba sprawdzić, czy dobrze się one układają. Bo inaczej niestety będzie dyskomfortowa sytuacja, że co chwilę te ramiączka trzeba będzie poprawiać, co jest bardzo denerwujące w wielu modelach staników.

Jeśli chodzi o rodzaje staników, tutaj też jest wiele możliwości do wyboru. Można wybierać pomiędzy różnymi modelami. To jaki model wybieramy, zależy m.in. od stroju, dekoltu, okazji, od indywidulnych upodobań i preferencji, od kształtu i wielkości naszych piersi. Jakie zatem mamy możliwości do wyboru?

  • Staniki miękkie – te są przeznczone np. na lato, na upalne dni. Generalnie są polecane paniom ceniącym bardzo swoja wygodę, ale też jednocześnie tym, które mają ładnie uformowane piersi. To dość spora odwaga nosić takie staniki, gdyż staniki usztywniane, zabudowane mogą piersi korygować. Poza tym jest to propozycja stanika raczej dla pań, które nie mają zbyt widocznej asymetrii biustu – na ogół piersi nieznacznie różnią się rozmiarem, więc jeśli ta różnica faktycznie jest niezauważalna, to można taki stanik nosić. Generalnie też jest on polecany paniom o dość dużych piersiach, gdyż usztywniane staniki często mogą się dla nich okazać niewygodne lub np. za mało przewiewne.

  • Staniki usztywniane – tutaj już można mówić o połączenie wygody oraz estetyki. Mają one za zadanie nie tylko odpowiednio podtrzymywać piersi, ale też je formować, lekko unosić, nawet powiększać – w tym znaczeniu, ze dobrze obejmują i kształtują biust, przez co wydaje się on większy. Poza tym zapewniają one duży komfort. Mogą modelować piersi, niwelować delikatne różnice w rozmiarach, formować je, by ładnie wygadały w dekolcie.

  • Staniki push up – mają one specjalnie usztywniane miseczki z wypełnieniem. Można spotkać wiele rodzajów takich staników, w tym push upy z wyjmowanymi poduszeczkami, idealne np. dla kobiet z dość sporą różnicą wielkości piersi. Push upy mają generalnie wypychać piersi, przed co wydają się one większe i pełniejsze.

Dodaj komentarz